Power over Ethernet (POE) یک ویژگی شبکه ای است که به کابل های شبکه اجازه می دهد تا با استفاده از یک کابل اترنت Cat5e / Cat6 ، برق را از طریق اتصال داده موجود حمل کنند.

فناوری PoE به استانداردهای IEEE 802.3af و 802.3at متکی است ، که توسط انستیتوی مهندسان برق و الکترونیک تنظیم شده و نحوه عملکرد تجهیزات شبکه را برای ارتقاء قابلیت همکاری بین دستگاه ها تنظیم می کند.

دستگاههای دارای PoE می توانند تجهیزات منبع تغذیه (PSE) ، دستگاههای دارای قدرت (PD) یا بعضی اوقات هر دو باشند. دستگاهی که قدرت را منتقل می کند PSE است ، در حالی که دستگاهی که از آن نیرو می گیرد PD است. بیشتر PSE یا سوئیچ شبکه یا انژکتور PoE هستند که برای استفاده با سوئیچ های غیر PoE در نظر گرفته شده اند.

نمونه های رایج PD شامل تلفن های VoIP ، نقاط دسترسی بی سیم و دوربین های IP است.

مزیت PoE چیست؟

برق بیش از اترنت (PoE) امکان نصب تجهیزات از راه دور یا خارج را بدون نیاز به اتصال به برق AC فراهم می کند. این امر باعث می شود بدون نیاز به نصب زیرساخت های برقی اضافی یا داشتن پریز برق در هر نقطه انتهایی ، برق به مناطق بیشتری منتقل شود. تجهیزات بدون نیاز به برق نصب می شوند و از آنجا که کابل اترنت هزینه کمتری دارد و اغلب در ساختمانها نصب می شود ، سیستم های مبتنی بر PoE بسیار مقرون به صرفه تر و کارآمد تر هستند.

PoE به 5 روش اصلی – از طریق کاهش هزینه های نصب ، ایمنی نصب ، استقرار بهتر، قابلیت جمع آوری داده ها و اضافه شدن بهره وری ، از سازمان ها سود می برد. کاربران می توانند دستگاه های PoE را به شبکه مربوطه متصل نموده و از آن استفاده کنند.

 

1. چرا PoE هزینه های نصب را کاهش می دهد؟

هزینه نصب PoE به مراتب کمتر از هزینه نصب سیم کشی سنتی است. یک کابل جفت پیچ خورده، هم داده و هم قدرت را به دستگاهها می رساند.

2- چرا نصب PoE امن تر است؟

ولتاژ PoE Type 3 معمولاً کمتر از 60 ولت و نوع 4 کمتر از 90 است. مجرای و روکش فلزی مورد نیاز نیست. کمتر مراحل و خطرات و استفاده صریح از یک کابل Cat5e یا Cat6 Ethernet ، نیاز به یک متخصص برق مجاز را برطرف می کند.

3. چرا استقرار PoE منسب تر است؟

دستگاه های PoE با محیط های متغیر سازگار هستند. آنها می توانند به راحتی در سطح سوئیچ منتقل و وصل شوند و به راحتی در تغییر تنظیمات شبکه ادغام شوند. برای اضافه کردن یا کم کردن دستگاه ها نیازی به کل شبکه نیست.

4- قابلیت جمع آوری داده های PoE چیست؟

فناوری PoE برای جمع آوری داده ها مناسب است. به عنوان مثال ، نرم افزار تجزیه و تحلیل می تواند به گروه های تسهیلاتی کمک کند تا مشخص کنند که چه مناطقی در آن اشغال شده است. هزینه های عملیاتی در صورت استفاده درست می تواند بسیار پایین تر باشد.

5- چرا PoE بهره وری را افزایش می دهد؟

سیستم های روشنایی LED به دلیل قابلیت داده دو طرفه می توانند برای دنبال کردن طیف و فرکانس های موجود در طبیعت برنامه ریزی شوند. کارمندان می توانند در حین کار از سلامتی ، هوشیاری ، خلاقیت ، فرصت های همکاری و احساس رفاه بیشتری برخوردار شوند.

همه این ویژگیها به سازمانها این امکان را می دهد تا بدون آسیب رساندن به کیفیت زندگی ، کنترل و محدود کردن هزینه ها را انجام دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *